درب فلزی

ساختمان ها دربخش ورودی دارای یک دروازه هستند که با استفاده از متریال های مختلف تولید میشود. در گذشته از چوب به عنوان یکی از متریال های اولیه به عنوان ابزاری برای ساخت درب استفاده میشد. امروزه درب فلزی یکی از گزینه های جدی در بخش ورودی ساختمان است.درب فلزی یا درب آهنی همواره مناسب ترین انتخاب به عنوان درب ورودی ساختمان و یامحل اداری است. امنیت بالای انواع درب های فلزی به واسطه استفاده ازفولاد به عنوان متریال ساخت درب امنیت وآرامش را همواره به همراه دارد. مقاومت بالای فلز به خصوص فولاد در برابر حوادث و تخریب سبب شده است تا این دربهای فلزی به عنوان یکی از انتخاب های اول درب ساختمان باشند. انواع مختلفی از درب فلزی طراحی و تولید شده است که با توجه به سبک و نمای ساختمان از یکی از این نوع از درب ها استفاده میشود.

انواع درب فلزی

همان گونه که در بالا نیز اشاره شد، انواع مختلفی از درب فلزی طراحی و تولید میشود. اگر بخواهیم با توجه به سبک ها انواع درب را سته بندی کنیم، درب فلزی کلاسیک، درب فلزی لوکس، درب فلزی ساده ومدرن سبک های مورد نظر در ساختمان محسوب میشوند. نممای ساختمان ها از عوامل تاثیر گذار در انتخاب درب فلزی است.متریال مورد استفاده در نمای ساختمان با توجه به طرح و شکل درب مورد استفاده قرار میگیرد. یکی از نکاتی که در طی یک دهه اخیر شاهد آن بوده ایم تمایل بسیار بالای سازندگان ساختمان ها و ویلا ها به استفاده از سبک های مدرن ساده و شیک است. این نوع از سبک ها هم دارای یک زیبایی خاص هستند و هم میتوانند تا حدود بسیار زیادی از نظر قیمت درب فلزی برای سازنده مقرون به صرفه باشند. این نوع از درب های فلزی با توجه به شکل ساده و عامه پسندی که دارند در طول زمان کمتر دچار تحول و تخریب میشوند . همواره در مبان انواع سبک ها سبک مدرن وجود داشته است. ما سعی نمیکنیم که انواع در فلزی را در این مقاله بررسی کرده و نحوه ساخت و طراحی درب فلزی را نیز برای شما بیان کنیم.

درب فلزی مدرن

درب فلزی کلاسیک

درب فلزی لوکس

درب فلزی ساده

همان طور که در قبل نیز به آن اشاره شد است چهار دسته اصلی درب فلزی با توجه به طراحی مشخص شدند. حال این که ما در ساختمان خوذ کدام یک از این درب ها رو مورد استفاده قرار هیم کاملا امری سلیقه ای محسوب میشود. در ادامه ما به بررسی انواع درب و محل بکار گیری در فلزی ساختمان با توجه به نوع معماری و سبک آن خواهیم پرداخت.  

درب فلزی ماشین رو

درب فلزی پارکینگ

درب فلزی نفر رو

درب فلزی حیاط

درب فلزی ویلایی

باتوجه به اینکه درب فلزی بساختمان استفاده میشود،اولین نقطه برخورد افراد با درب در قسمت درب ماشین رو درب نفر رو است. درب خای فلزی همان طور که اشاره شد بیشتر به عنوان یک درب در بخش از بیرون به داخل بخش ورودی  پارکینک و درب فلزی حیاط در نمای ساختمان قرار دارند، طرح وشکل درب از اهمیت بالایی برخوردار هستند. طرح های ساده که با پروفیل ساخته میشوند یکی از درب های همیشگی ساختمان محسوب میشوند. فریم و یک بخش داخلی که با ورق پوشش داده شده است یکی از شاخص ترین درب های فلزی است که در طرح ها و شکل های مختلف در ساختمان ها دیده میشوند.

 درزمان طراحی ساختمان میتوانید با یک نگاه ساده به آینده از درب فلزی مناسب برخوردار شوید. در زمان انتخاب  درب ورودی برای حیاط خود حتما به این نکته توجه داشته باشید که درب متناسب با نمای ساختمان شما طراحی و نصب شود. شکل درب میتواند نمایان گر و شناسنامه ساختمان شما باشد. به عنوان مثال از درب ویلایی میتواند برای ساختمان های بزرگ و با شکوه  داخلی شهر ها استفاده کنید. شرایط ساختمان و بخش های داخلی اعم از محوطه داخلی ساختمان، جا نمایی درب فلزی حیاط در انتخاب درب فلزی تاثیربسیار بالایی دارد . در برخی ازساختمان ها از درب فلزی تک لنگه، درب فلزی دو لنگه ودرب فلزی ریلی استفاده میشود. درب های فلزی را میتوانید با فرم های بسیار مختلفی باز و بسته کنید. شاید در ایران تصور درب فلزی سه لنگه ای که با استفاده از یک جک اتوماتیک و به صورت بسیار مرتب بدون نقطه بالایی باز و بسته شو سخت باشد. لی این نوع از درب ها امروزه به راحتی در ایران تولی و ساخته میشوند.

درب فلزی مدرن

درب های فلزی ساده را درب فلزی مدرن مینامند. درساخت درب فلزی مدرن از طرح های ساده استفاده میشود. اشکال هندسی مانند مربع، لوزی و بیضی از طرح های غالب مورد استفاده در ساخت انواع درب مدرن محسوب میشوند. استفاده از خطوط افقی وعمودی در کناره ها و طرح های هندسی در وسط زیبایی درب های فلزی را دوچندان میکند. در ساخت درب های فلزی مدرن خلاقیت نقش مهمی را در طراحی دارد. درطراحی درب مدرن به کلیات درب پرداخته میشود. درب فلزی لیزری یکی از به روز ترین ومناسب ترین درب های فلزی مدرن است.

درب فلزی کلاسیک

کلاسیک در لغت به معنی ساده و اصیل بودن است. در های کلاسیک را در گذشته با استفاده از چوب میساختند. درب  فلزی کلاسیک را میتوان یک درب مناسب برای بیشتر سلیقه ها دانست. درمورد انتخاب درب های فلزی کلاسیک نمای ساختمان تاثیر بسیارزیادی  درمدل درب ساختمان دارد. در گذشته نه چندان دور درب های کلاسیک را با استفاده از جوب یا ترکیبی ار چوب و فلز تولید میکردند.امروزه انواع مخلفی ازدرب های طرح چوب با فلز طراحی وتولید میشود. از ویژگی های دربهای فلزی کلاسیکمیتوان بهاستحکام و امنیت مناسب، ظاهری زیبا وجذاب، مقاومت دربرابر گرما و سرما است. ازدرب های کلاسیک  بیشتر به عنوان یک درب فلزی ویلایی، درب فلزی حیاط ساختمان ها استفاده میشود.

درب فلزی لوکس

در ساختمانهای لوکس انتخاب یک درب فلزی تاثیربسیار زیادی در نمای ساختمان دارد . درب فرفورژه یکی از بهترین دربهای فلزی لوکس است که از زیبایی خاصی برخوردار است. درب  های لوکس را میتوان با استفاده از کلیه متریال های فلزی تولید کرد.برای ساخت یک درب فلزی زیبا و لوکسابتدا نیاز به یک طرح و ایده متناسب با نمای ساختمان دارید.مجموعه قصرفلزی با استفاده از تیم طراحی خبره و کار آمد لوکس ترین درب ها فلزی را طراحی و تولید کرده است. استفاده از رنگ های مناسب و پتینه کاری نقش فوق العاده ای در ساخت یک درب لوکس ایفا میکند.

درب فلزی ساده

بسیاری ازسازندگان ساختمان ها برای درب پارکینگ از درب های فلزی ساده استفاده میکنند. در بسیاری از ساختمان ها که به صورت انبوه و شهرکی ساخته میشوند از درهای فلزی ساده استفاده میشود. مقرون به صرفه بودن و مناسب بودن وزن و شکل درفلزی توجه سازندگان را به خود جلب کرده است. در فلزی حیاط و در فلزی ویلا را میتوان هم به صورت ساده تولید کرد و هم به صورت مدرت و لوکس. این که در فلزی شما چه طرحی داشته باشد امری بسیار ساده و سلیقه ای است.  امکان استفاده از مواد اولیه مقاوم بدون نوجه به طراحی درب سبب میشود تا بیشترین امنیت دربین درب های فلزی متعلق به درب فلزی ساده است. درب فلزی ساده در کمترین زمان ممکن و قیمت مناسب تولید میشود.