انواع چهار چوب فلزی

از مجموعه عواملی که در زمان نصب درب چوبی و درب ورودی آپارتمان کاربرد دارد، چهار چوب فلزی است. درب های چوبی میبایست در ساختمان درای چهار چوب باشند. این چهار چوب ها بهتر است که از نوع فلزی باشند. انواع مختلف چهار چوب فلزی تولید میشود. چهار چوب فلزی بدون طرح یا همان چهار چوب های فلزی ساده، چهار چوب فلزی لبه بیرون و لبه داخل که با نام تجاری چهار چوب مکزیکی معروف هستند. چهار چوب فرانسوی هم که برترین و زیبا ترین و شاخص ترین انواع چهار چوب فلزی به شمار میروند.  استفاده از چهار چوب فرانسوی (metal frame) نصبت به سایر چهار چوب ها رواج بیشتری دارد. در ایران بیشتر از چهار چوب فلزی استفاده میشود. چهار چوب های فلزی محاسن زیادی دارند که میتوان به کیفیت و دوام بیشتر آنها نصبت به سایر چهار چوب ها اشاره کرد. گروه تولیدی صدرا تولید کننده انواع چهار چوب فلزی، چهار چوب فرانسوی، چهار چوب مکزیکی و چهار چوب های سفارشی است. شماره تلفن 09121404930 و شماره تلفن همراه 09121431055 به صورت تمام وقت جواب گوی شما عزیزان هستند.

ساخت چهار چوب فلزی

چهار چوب فلزی در ابعاد 6/6متر تولید میشود دلیل این امر کم کردن پرت و خرابی چهار چوب است. ارتفاع استاندادر چهار چوب 2/20 متر است. و اگر فرض کنیم که دو عدد 2/20 از یک شاخ برش شود میشود 4/40 سانت که 2/20 سانت باقی میماند که با احتساب فارسی بر کردن 3 قطعه 70 سانتی و یا دو قطعه 95 سانتی باقی میماند بنابر این ساخت چهار چوب فلزی به صورت فارسی بر شده و با جوش تمام انجام میشود.

در تهران هستند تولید کننده گان تخصصی چهار چوب فلزی که با کیفیت بهترین چهار چوب های فلزی را تولید میکنند. ساخت این چهار چوب ها توسط پروفیل های بیرون باز کارخانه های جهان پروفیل ساخته میشوند. با توجه به استفاده از پروفیل با کیفیت های شرکتی دوام و کیفیت کارهایتان به شدت افزایش یابد. نکاتی که در ساخت چهار چوب فلزی اهمیت دارد، جوشکاری  داخلی و دقیق،  فارسی بر کردن چهار چوب و استفاده از دستگاه های پیشرفته در ساخت و تولید چهار چوب است. نکته دیگری که اهمیت بالایی دارد سپردن جای لولا و قفل به کارخانه است. برای جای لولا و جای قفل  از شاخصه های دیگر این گروه تولیدی میباشد. ساخت ، بارگیری و ارسال به سراسر کشور نیز در کمترین زمان ممکن انجام میشود

مشخصات فنی و مهندسی چهار چوب فلزی

مهم ترن نکته در ساخت چهار چوب فلزی نوع ورق و متریال اولیه است. نوع  ورق چهار چوب فلزی از ورق فولاد مبارکه و تولیدی کارخانه جهان پروفیل یا ساوه باشد .

نکته دوم که در زمان تولید چهار چوب فلزی اهمیت بالایی دارد،ضخامت ورق چهار چوب فلزی است. ضخامت چهار چوب فلزی بهتر است، بین 2 تا 5/2 میلی متر باشد. از ورق های با ضخامت کمتر استفاده نکنید.

عرض دیوار که چهار چوب میبایست پوشش دهد هم باید استاندارد باشد معمولا عرض دیوار ها بین 12 تا 15 سانتی متر است. استاندارد عرض چهار چوب 14 سانت باشد مناسب است. در برخی از موارد از چهار چوب های کف 12 هم استفاده میشود.

آخرین نکته که در خرید چهار چوب اهمیت بسیار بالایی دارد وزن چهار چوب است. وزن چهار چوب به صورت استاندارد با ارتفاع 20/2 و عرض 85 تا 90 حدود 21 تا 22 کیلو گرم است.

انواع چهار چوب فلزی

چهار چوب فلزی بدون طرح یا همان چهار چوب فلزی ساده

چهار چوب فلزی قوس دار خم بیرون، خم داخل یا همان چهار چوب فلزی مکزیکی

چهار چوب لبه دار با چهار چوب فلزی فرانسوی

چهار چوبهای فلزی ابعاد مختلف یا خم متفاوت که همان چهار چوب فلزی سفارشی

چهار چوب فلزی ساده یکی از قدیمی ترین انواع چهار چوب فلزی محسوب میشود. ابتدا چهار چوب های چوبی جای خود را به این نوع از فریم داد. تولید و ساخت این مدل چهار چوب فلزی بسیار ساده است. از چهار چوب فلزی بیشتر برای دیوار های پیش ساخته استفاده میشود. عرض چهار چوب های فلزی ساده معمولا 12 تا 15 سانتی متر است. قیمت چهار چوب فلزی ساده با توجه به قیمت روز ورق مشخص میشود. وزن استاندارد این نوع از چهار چوب بین 17 تا 18 کیلو گرم با ورق 2 میل وزن دارد.

چهار چوب مکزیکی چهار چوب قوش دار ( چهار چوب قاشقی)

یکی از زیبا ترین انواع چهار چوب، فریم فلزی است که به سمت بیرون یا به سمت داخل قوس دارد. این نوع از فریم های فلزی خم دار یا چهار چوب های لبه بیرون یا همان چهار چوب مکزیکی، اولین مدل از چهار چوب های خم دار محسوب میشوند. چهار چوب مکزیکی دارای یک خم قوس دار داخلی و بیرونی است که سبب میشود وزن این نوع از چهار چوب سه تا 4 کیلو بیشتر از سایر انواع مشابه است. بیشتر از چهار چوب مکزیکی است که سبب میشود قیمت چهار چوب فرانسوی نسبت به قیمت چهار چوب مکزیکی مناسب تر شود. چهار چوب مکزیکی دو نوع است چهار چوب مکزیکی خم بیرون و چهار چوب مکزیکی خم داخل .

تفاوت چهار چوب مکزیکی و چهار چوب فرانسوی

پر مصرف ترین و کگاربر

همان طور که در بالا نیز اشاره شد چهار چوب فرانسوی استاندارد عرضی معادل 14 سانت و چهار چوب مکزیکی عرضی معادل 15 سانتی متر دارد. تفاوت چهار چوب فرانسوی و مکزیکی در عرض و ارتفاع خم ها خلاصه شده است که سبب میشود شکل این دو محصول با هم تفاوت داشته باشند. هر شاخه چهار چوب فرانسوی با ضخامت 2 میل 24 تا 25 کیلو گرم است که همین وزن در چهار چوب های مکزیکی 28 تا 29 کیلو میباشد

چهار چوب فرانسوی

پر مصرف ترین و کاربردی ترین چهار چوب های موجود در ایران همان چهار چوب فلزی فرانسوی است. استفاده از شکل و ظاهر زیبا و مقرون به صرفه سبب شده است تا فریم فلزی فرانسوی یکی از بهترین چهار چوب های موجود در ایران باشد. استفاده از چهار چوب فرانسوی با توجه به شکل و طرح زیبا به انتخاب اول خریداران تبدیل شود. دسترسی راحت به چهارچوب فرانسوی به واسطه تولید در کارخانه های معتبری با مواد اولیه با کیفیت از دیگر مزایای این مدل از چهار چوب ها است. چهار چوب فرانسوی در کارخانه ها ی تولید کننده با ضخامت 2 میل و عرض 14 میلی به صورت استاندارد تولید میشود.

قیمت چهار چوب فرانسوی

با توجه به بهینه سازی قیمت تمام شده ساختمان ها نیاز است تا از تمام امکانات ساختمان ها حداکثر استفاده شود. قیمت ساخت چهار چوب فرانسوی بستگی به قیمت چهار چوب و پروفیل دارد. برای این که قیمت تمام شده چهار چوب فلزی را درست داشته باشیم میتوانید هزینه اجرت ساخت چهار چوب فرانسوی که برابر با معادل 3000 هزار تومان است را به قیمت تمام شده پروفیل اضافه کنیم. اگر از چهار چوب استاندارد استفاده شود و قیمت چهار چوب فرانسوی را هم 30 هزار تومان در نظر بگیریم قیمت تمام شده چهار چوب با احتساب وزن بین 21 تا 22 کیلو گرم محاسبه نمایید. . با توجه به این حقیقت که ارتفاع شاخه های چهار چوب 60/6 متر میباشد، ارتفاع استاندارد چهار چوب ها  220 سانتی متر است. در برخی از مواقع خریداران تصور میکنند که چنانچه ارتفاع چهار چوب 210 سانتی متر شود در قیمت تمام شده تاثیر داد که این تصور اشتباه است.

چهار چوب سفارشی

اگر اندازه دیوار و پوشش آن به هر دلیلی تغییر کرده باشد بهتر است که از چهار چوب های هم سایز با دیوارتان استفاده کنید. شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که چهار چوب فلزی مثلا 8 سانتی را از کجا باید تهیه کرد قطعا جواب این سوال بسیار ساده است. کارخانه های تولید کننده چهار چوب میتواند خم و کف کار شما را در هر سایز و ابعادی که نیاز دارید تولید نمایید. بسیاری از این سازندگان که به دنبال خرید یک چهار چوب فلزی با مشخصات مختلف هستند همگی در فرایند بهینه سازی و استفاده از مواد اولیه ارزان قیمت بوده اند. استاندارد چهار چوب فلزی برای ابعاد مورد نظر ۱۴ سانتی متر با عمق ۶ سانت است.

ابعاد چهار چوب فلزی آماده

چرا چهار چوب فلزی آماده ارزان تر از سایر چهار چوبی ها است.

نوعی از چهار چوب در بازار وجود دارد که با نام چهار چوب فرانسوی بازاری یا چهار چوب  فرانسوی ارزان قیمت شناخته میشود. این نوع از چهار چوب ها هم خوانی با قیمت واقعی بازار ندارند. استفاده از پروفیل های سبک و نحوه تولید بیشترین دلیل را در قیمت نسبتا ارزان این نوع از محصولات دارد.   ابعاد چهار چوب های فلزی در ارتفاع 2/20 سانت تولید میشود. بهتر است که ابعاد ارتفاع چهار چوب را تغییر ندهید چرا که با توجه به ارتفاع 2/20 سانتی چهار چوب قطعا تغییری در قیمت تمام شده چهار چوب به وجود نخواهد آمد.